Izvēlne

Gramatas “Mana nauda” atvēršanas svētki 21.03.2024

21. martā RTU Zinātnes un inovāciju centra zālē «The Moon» kopā ar sadarbības partneriem Rīgas Tehnisko universitāti un banku “Citadele” svinējām vieglās valodas izdevuma – grāmatas “Mana nauda” atvēršanas svētkus. Pasākums bija  centrālais notikums Latvijas bankas koordinētajā «Finanšu pratības nedēļā 2024». Svinīgā grāmatas atvēršana arī noslēdza pusotru gadu garu darba posmu pie viegli lasāma materiaļa par personisko finanšu pārvaldību, ko veicām kopā ar lielisko grāmatas autori - Rīgas Tehniskās universitātes Inženierekonomikas un vadības fakultātes asociēto profesori Gunu Ciemleju.
Grāmatas ilustrāciju autore- Zlata Ščerbakova.

Grāmata bez maksas pieejama elektroniskajā formātā RTU Izdevniecības e-grāmatu platformā: https://ebooks.rtu.lv/product/mana-nauda-macibu-gramata-vieglaja-valoda/

19. oktobra konference “Vieglā valoda – runā, lai tevi saprot” 20.10.2023

Pieejama informācija ir viens no būtiskākajiem faktoriem sociālai iekļaušanai, tāpēc aizvien plašāka kļūst interese par vieglo valodu, gatavojot ikvienam pieejamu informāciju. Par to pārliecinājāmies mūsu organizētajā  starptautiskajā konferencē "Vieglā valoda - runā, lai tevi saprot" Rīgā 19. oktobrī, kurā piedalījās vairāk nekā 150 dalībnieku no vairāk nekā 10 valstīm – gan klātienē, gan attālināti. Konferenci rīkojām Erasmus+ projekta “Mutvārdu vieglā valoda sociālai iekļaušanai” ietvaros, un uz to ieradās vieglās valodas eksperti no Zviedrijas, Latvijas, Lietuvas, Slovēnijas un Itālijas, lai diskutētu par mutvārdu vieglās valodas lietojuma teorētiskajām un praktiskajiem aspektiem. Savukārt vieglās valodas lietotāji dalījās savā pieredzē, testējot dažādus mutvārdu tekstus – radio ziņas, muzeja audio gidu u.c.

Vieglās valodas grāmatas bibliotēku plauktos 16.05.2023

15. maijā uz mūsu un Latvijas Neredzīgo bibliotēkas kopīgi organizēto pieredzes apmaiņas tikšanos bibliotekāriem "Vieglās valodas grāmatas bibliotēku plauiktos" sabrauca bibliotekāri no dažādiem Latvijas novadiem. Runājām ne tikai par iekļaujošu sabiedrību un vieglās valodas mērķauditorijas daudzveidību, bet arī praktiskiem jautājumiem. Tikšanās dalībnieki dāvanā saņēma papildinājumu savu bibliotēku plauktiem - vieglās valodas izdevumu "Dullais Dauka un citi".

Erasmus+ projekta PERLSI tikšanās Viļņā 05.08.2022

Pēc gandrīz divu gadu kopīga darba pirmā klātienes tikšanās ar kolēģiem no Slovēnijas un LLietuvas bija darbīga, radoša un prieka pilna! 

Vairāk informācijas par projektu sadaļā Projekti -> Erasmus

"Dullais Dauka un citi" atklāšanas svētki 23.04.2022

Kultūras ministram Naurim Puntulim klātesot, Rīgas Centrālajā bibliotēkā sirsnīgā gaisotnē nosvinējām vieglās valodas izdevuma "Dullais Dauka un citi" atklāšanas svētkus. Latvijas literatūras klasikas sērijas turpinājums, daiļliteratūras tulkojums vieglajā valodā pēc gandrīz 20 gadu pārtraukuma.

<<<1-2>>>
+371 29480648 irina.melnika@vieglavaloda.lv Elizabetes iela 57,Rīgā»